kontakt: lodztak@gmail.com

Wykorzystywanie zdjęć dostępnych na blogu możliwe jest tylko za pisemną zgodą autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Blogi

Strony o Łodzi
lodz.jp.pl

Strony o Łodzi

Galeria zdjęć - Łódź

poniedziałek, 19 września 2016

Tuwima 20/Sienkiewicza 36

Widoczna na zdjęciu poniżej kamienica została wybudowana na początku XX wieku, według projektu Gustawa Landau-Gutenberga. W kamienicy w okresie międzywojennym miał swoje biuro Adolf Richter. Budynek w tamtych czasach był zaliczany do wąskiego grona tzw. „białych kamienic”. 

Lokalizacja: ul. Tuwima 20/Sienkiewicza 36 - MAPKA

 

źródło tekstu: http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/41293,lodz-wielkomiejska-kamienica-na-rogu-ul--sienkiewicza-i-tuwima.html

 

piątek, 16 września 2016

Industrialnie

Przemysłowe tereny miasta Łodzi mają również swój urok i niezapomniany klimat, jak chociażby taka oto budowla należące do firmy Veolia.

Lokalizacja: ul. Wieniawskiego 3C - MAPKA

 


poniedziałek, 12 września 2016

Las Brus

Na obszarze dawnego poligonu wojskowego znajduje się dzisiaj teren rekreacyjny, z którego chętnie korzystają łodzianie mieszkający w  zachodniej części miasta. Miejsce jest bardzo fajne, ponieważ oprócz drzew, znajduje się na nim wiele opuszczonych budynków i budowli, będących pozostałością po dawnym poligonie wojskowym. Dzięki temu na Brusie możemy spotkać zarówno spacerowiczów, jak i również grzybiarzy, biegaczy, rowerzystów, czy też ludzi na quadach oraz crossach. Każdy znajdzie tam coś dla siebie i przyjemnie spędzi czas na łonie natury.

Lokalizacja: w obrębie ulic Stare Złotno, Krańcowej, Biegunowej, Jagodnicy oraz Saperów - MAPKA

 

 

 

 

 

 

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 252