kontakt: lodztak@gmail.com

Wykorzystywanie zdjęć dostępnych na blogu możliwe jest tylko za pisemną zgodą autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Blogi

Strony o Łodzi
lodz.jp.pl

Strony o Łodzi

Galeria zdjęć - Łódź

wtorek, 23 sierpnia 2016

POW 32

Kamienica została wybudowana w 1908 roku i ma status zabytku. Odnowiona natomiast została w zeszłym roku, w ramach programu „Mia100 Kamienic”. Koszt remontu to blisko 2 miliony złotych. Oczywiście za takie pieniążki dokonano kompleksowej renowacji tego budynku. Miasto pięknieje, zwłaszcza okolice dworca kolejowego Łódź Fabryczna, co oczywiście niezmiernie mnie cieszy :-)

Lokalizacja: ul. POW 32 - MAPKA

 

Źródło tekstu: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,17518181,Remont_kamienicy_przy_ul__POW_za_2_mln_zl__ZDJECIA_.html

niedziela, 21 sierpnia 2016

Poprzeczna 5

Od czasu do czasu warto zajrzeć na uliczki znajdujące się na uboczu, ponieważ i przy nich stoją niekiedy odnowione kamienice :-) Perełka architektoniczna może to nie jest, ale przynajmniej jest czysto, schludnie i całkiem przyjemnie dla oka. Zresztą sami Państwo oceńcie jak było wcześniej ZOBACZ, a jak jest obecnie. 

Lokalizacja: ul. Poprzeczna 5 - MAPKA

 

sobota, 13 sierpnia 2016

Willa Karola Eiserta

Budynek został wybudowany w latach 1907-1910, najprawdopodobniej na bazie stojącego na tej działce wcześniej obiektu. Architekta, tego całkiem gustownego obiektu rezydencjonalnego, nie udało się niestety ustalić. Willa została wzniesiona w stylu tzw. muru pruskiego i stanowi pod tym względem unikat w Łodzi. Pierwszym właścicielem tego obiektu został łódzki fabrykant Karol Rajmund Eisert. Obok pałacyku znajdowała się również potężna fabryka. Familia Eistertów była właścicielem willi do 1945 roku. Po zakończeniu II Wojny Światowej fabryka i willa stały się własnością Państwa. Farbryka Eiserta zmieniła nazwę na Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Norberta Barlickiego „Norbelana”. W pałacyku utworzono wówczas laboratorium zakładowe. W 1998 roku ogłoszono upadłość „Norbelany”. Rok później willa została sprzedana, a jej nowi właściciele pięknie ją odrestaurowali. Obecnie w jej wnętrzach znajdują się kancelarie notarialne.

Lokalizacja: ul. Żwirki 19 - MAPKA

 

 

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/36777,lodz-willa-karola-eiserta-(pozostalosc-po-fabryce-norbelana).html oraz własne.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 252