| < Maj 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
kontakt: lodztak@gmail.com

Wykorzystywanie zdjęć dostępnych na blogu możliwe jest tylko za pisemną zgodą autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Blogi

Strony o Łodzi
lodz.jp.pl

Strony o Łodzi

Galeria zdjęć - Łódź

Płuca Łodzi

piątek, 17 lutego 2017

Staw

Wiskitno to peryferyjna część miasta Łodzi, przez co jest zarazem bardzo urokliwa. Wiskitno do dnia dzisiejszego zachowało swój wiejski charakter, dzięki czemu można tam miło spędzić czas, podczas rowerowych wojaży. Teren jest przepełniony głównie polami uprawnymi, atoli nie brakuje na nim również lasów oraz niewielkich zbiorników wodnych (najlepszy przykład na zdjęciu poniżej).

Lokalizacja: ul. Wiskicka - MAPKA

 


poniedziałek, 12 września 2016

Las Brus

Na obszarze dawnego poligonu wojskowego znajduje się dzisiaj teren rekreacyjny, z którego chętnie korzystają łodzianie mieszkający w  zachodniej części miasta. Miejsce jest bardzo fajne, ponieważ oprócz drzew, znajduje się na nim wiele opuszczonych budynków i budowli, będących pozostałością po dawnym poligonie wojskowym. Dzięki temu na Brusie możemy spotkać zarówno spacerowiczów, jak i również grzybiarzy, biegaczy, rowerzystów, czy też ludzi na quadach oraz crossach. Każdy znajdzie tam coś dla siebie i przyjemnie spędzi czas na łonie natury.

Lokalizacja: w obrębie ulic Stare Złotno, Krańcowej, Biegunowej, Jagodnicy oraz Saperów - MAPKA

 

 

 

 

 

 

 

czwartek, 14 lipca 2016

Uroczysko „Żabieniec”

Nazwa jest oczywiście nieoficjalna, aczkolwiek jak najbardziej odpowiednia dla tych zielonych terenów, położonych na północy Łodzi. Co ma nam do zaoferowania to miejsce? Mianowicie, dużo spokoju i ciszy, ponieważ wypoczywa tam z reguły niewiele osób. Kręgosłupem uroczyska jest oczywiście rzeczka Sokołówka, na której zostały utworzone dwa stawy. Pierwszy (bliżej ulicy Brukowej) jest dziki i otoczony lasem, przez co wypoczywają nad nim głównie wędkarze i niepoprawni romantycy ;-) Drugi staw został odnowiony ze środków unijnych, dzięki czemu odmulono dno, umocniono brzegi, a od strony ulicy Żabieniec zrobiono cypel z kamieni. Tutaj chętnie odpoczywają zakochane istoty, pary z dziećmi oraz kaczuchy J Oprócz stawów, lasu i rzeczki, mamy tutaj również sporo łąk, a na nich niekiedy możemy natknąć się na krówki oraz konie. Miejsce godne polecenia dla wszystkich.

Lokalizacja: w obrębie ulic Żabieniec, Liściastej oraz Brukowej - MAPKA

 

 

 

 

 

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13